Sarımsak Temmuz da Çıkar

Sarımsak Temmuz da Çıkar

Kastamonu Taşköprü sarımsağı Temmuzun ilk haftası hasat zamanıdır şubatta ekilen sarımsak 8-9 aylık süre zarfında üretim hazır tarladan toplanmaya başlanır tarladan toplandıktan sonra sarımsaklar 4 kademe olarak ayrılır.

Sarımsak  temmuz Ayının ilk Haftasında Çıkar Hasat Olur Uygun Fiyatlara Satılır

küçük boy sarımsak orta boy sarımsak büyük boy sarımsak duble Extra boy sarımsak olarak 4 adet ayrıldım şekillerde toplanır.

bu toplanan sarımsak depolara veya ambarlara gönderilir bağ halinde hazırlandıktan sonra satışa sunulur Kastamonu Taşköprü sarımsağı meşhur sarımsak dur dünyaca kabul görmüş toprağından ve suyundan doğasından ve ikliminden kaynaklanan en kaliteli sarımsak olarak bilinir.

tüm dünyanın gözü Kastamonu Taşköprü sarımsağının dadır Kastamonu Taşköprü sarımsağı uzun yıllardır tarihçesi çok derin bir sarımsak der en uygun fiyatları ucuz fiyatları Kastamonu Taşköprü den satın alabilirsiniz.

Kastamonu pazarında genellikle hafta sonları ve cuma günleri salı günleri Kastamonu Taşköprü’de pazarlık Olur olur bu pazardan ihtiyacı olan Pazarcılar ve toptancılar yüklü miktarda Kastamonu Taşköprü sarımsağı satın alır Kastamonu Taşköprü sarımsağı niteliğinden dolayı ekim ayında ekilir.

şubat ayında ekilir hava şartlarına göre değişebilir şubat ayında ekilen sarımsak 1 ay sonra çapalanır nisan ayında gübre elendikten sonra Mayıs ayında ikinci çapalama yapılır haziran ayında da doğal şartlarına göre iklim şartlarına göre sulaması gerekebilir.

Ucuz ve Uygun Toptan Fiyatlara Kastamonu Sarımsak Satın Almak İçin Arayabilirsiniz

Kastamonu sarımsağı diğer sarımsaklar dan ayıran özellik kaliteli olmasıdır ve Kastamonu Taşköprü sarımsağı gerçekten yediğiniz zaman farkını fark ediyorsunuz diğer sarımsaklıdan 2 diş atarsanız yemekleri bir şey is etmezsiniz ama Taşköprü sarımsağın dan bir diş atarsanız birçok Kaliteyi fark edebilirsiniz.

Sarımsak, genel olarak, sonbahar aylarında ekilir ve ekimden yaklaşık 6-8 ay sonra hasat edilir. Bu da, nisan-mayıs aylarını kapsar.

Ancak, Taşköprü sarımsağı, Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yetiştirilen bir sarımsak türüdür. Taşköprü sarımsağı, kendine özgü keskin kokusu ve acılığı ile diğer sarımsak türlerinden ayrılır. Ayrıca, selenyum bakımından da oldukça zengindir.

Taşköprü sarımsağı, şubat ve mart aylarında ekilir ve temmuz ayının ilk haftası hasat edilir. Yani, Taşköprü sarımsağı, genel olarak, temmuz ayında çıkar.

Dolayısıyla, sarımsağın temmuz ayında da çıkabileceği doğrudur. Ancak, bu durum, sadece Taşköprü sarımsağı için geçerlidir. Diğer sarımsak türleri, genel olarak, nisan-mayıs aylarında çıkar.

By |2023-09-04T16:17:14+00:00Temmuz 5th, 2018|Sarımsak ne zaman dikilir|