Siyah Sarımsak Nedir

Siyah Sarımsak Nedir

siyah sarımsak nedir siyah sarımsak imitasyona uğramış sarımsak tır herkes bunu yanlış biliyor zannediyorlar ki doğada yetişen kendine öz simsiyah sarımsak olduğunu düşünüyorlar aslında hiçbir zaman siyah sarımsak doğada yetişmez.

Siyah Kastamonu Sarımsağı fermantasyon sonrasında beyaz olan sarımsağın dişleri siyaha döner.

imitasyona uğramış olan sarımsak Yani işlem görmüş sarımsak tır insanlar siyah sarımsağı doğadan veya tarlaya ekleyerek elde edildiğini sanır aksine Kesinlikle siyah sarımsak ne tohumu vardır ne de kendiliğinden yetişir sadece bu Türkiye’de ve dünyada siyah sarımsak diye bir pazar oluşmuş.

insanlar buradan farklı yöntemler de para kazanmaktadır 200 yıldır Kastamonu Taşköprü’de sarımsak yetiştiriciliği yapılmaktadır Bu tarihe kadar hiçbir zaman Kastamonu Taşköprü topraklarında Kesinlikle siyah sarımsak türüne rastlanmamıştır.

siyah sarımsak nedir siyah sarımsak Aslında insanların nemlendirerek sıcak fırınları atarak sarımsağı bir şekilde oksijen almadan sıcak ortamda yani fırın ortamında karartılması Iğdır Bir nevi çürümesi dir.

bazı insanlar bunu genelde siyah sarımsak Kanser hastaları Veya buna benzer farklı hastalıklar için kullanan insanlar var sarımsak faydalıdır yalnız yapısı ile oynanmış işlem görmüş farklı bir ortamda şekli ve şemalı değişmiş sarımsak kesinlikle tavsiye edilmez.

sarımsak doğal haliyle tüketilmesi gerekir şifası bilinen sarımsak kendi ortamında kabul görmüş sağlık açısından oldukça faydalıdır siyah sarımsak 2008 yıllarından sonra insanların genetik yapısı ile oynanmış üzerinde farklı uygulamaları yapılmış ve nemlendirip sıcak odalarda ısıtıp fırınları atılarak karartılmış sarımsak türüne siyah sarımsak denir.

Kastamonu Taşköprü Sarımsağı Siyah sarımsak kansere karşı daha etkilidir.

en şifalı sarımsak doğal tarladan çıkan Kastamonu Taş Köprü sarımsağı Iğdır sarımsağın üzerinde fazla bir işlem yapamazsınız sarımsak kürü yapılabilir sarımsak turşusu yapılabilir sarımsak yemekleri atılabilir sarımsak pastırma sucuk bu gibi hizmet alanlarında fazlasıyla kullanılmaktadır Çiğköfte dürümcüler tüm yemeklerde doğal taş köprü sarımsağı harika bir şekilde lezzet katmaktadır son kez daha söyleyeyim kesinlikle tarlada doğada siyah sarımsak diye bir şey yoktur.

By |2019-01-08T02:28:21+00:00Aralık 3rd, 2017|siyah sarımsak fiyatları|