Sarımsak Haziran da Sulanır

Sarımsak Haziran da Sulanır

şubat ayında ekilen sarımsak haziran ortalarında sulanması gerekir sıcak hava şartlarından dolayı sarımsak daha verimli olabilmesi için daha güçlü olabilmesi için sarımsağın Haziran ayında bir veya iki defa sulanması gerekir.

Kastamonu Sarımsağı iklimin Durumuna Göre Haziran Ayında Sulanır. Temmuz da Hasat Olur.

sulanan sarımsak gücünü toplayarak temmuz ayına kadar kendini idare eder temmuz ayı gelmesiyle beraber Kastamonu Taşköprü sarımsağı hasat zamanı başlar Kastamonu Taşköprü sarımsağı Şubat ayında çekildiğinden nisan ayında çapalanması gerekir doğal Kastamonu Taşköprü sarımsağı mayıs zamanında veya Nisan aylarında gübrelemek gerekmektedir.

tarlanın ot sarmasından dolayı çok fazla miktarda tarlada ot bulunduğundan dolayı sarımsak bu otlardan rahatsız olur bu otların temizlenmesi gerekir Buna da çapalamak denir Kastamonu Tarım kooperatifinden bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz Kastamonu Taşköprü sarımsak dikim ve Ekim videolarını izleyebilir size yol gösterebilir.

gelişen teknoloji ile birlikte daha sağlıklı sarımsak ekimi yapabilirsiniz Türkiye’de bulunan tarım bölgelerinin içinde toprağı en verimli olan Kastamonu Taşköprü’nün yapısından dolayı ılıman havası ve düzgün zemin koşullarından dolayı en verimli topraklarından bir tanesi de Kastamonu Taşköprü de bulunmaktadır.

temmuz sonuna doğru hasat edilen sarımsak satılmak üzere Taşköprü merkezine getirilir oradan Tüm türkiye’ye tüm dünyaya ihracat yapılır.

Kastamonu Taşköprü sarımsağı fiyatları Uygundur Piyasada alabileceğiniz en kaliteli en doğal en sağlıklı en faydalı sarımsak türüdür.

Kaliteli Ve Organik Taşköprü Sarımsağı İçin Haziran Ayın İlk Haftasında Sulanır.  Temmuzda Hasat Olur.

piyasada bilinen Çin sarımsağı da vardır ama bunlar bizim topraklarımızda yetişmektedir ne kadar denemiş olsalar da Verim alamamışlardır hakiki Taşköprü sarımsağının yerinden almak istiyorsanız mutlaka taş köprüden geçerken sarımsak almayı unutmayın.

Sarımsak, ekimden sonra düzenli olarak sulanmalıdır. Sulama, toprağın nemli kalmasını sağlayacak şekilde yapılmalıdır.

Sarımsak, ilkbahar aylarında çiçek açmaya başlar ve bu dönemde sulamaya ihtiyaç duyar. Çiçek açtıktan sonra, sulama ihtiyacı azalır. Ancak, bu dönemde de toprağın kurumasına izin verilmemelidir.

Sarımsak, hasat zamanına yakın, sulama tamamen kesilmelidir. Bu, başların kurumasını ve depolama kalitesinin artmasını sağlar.

Genel olarak, sarımsak, haftada bir kez sulanmalıdır. Ancak, hava koşullarına göre sulama sıklığı artırılabilir veya azaltılabilir.

Sarımsak, sulama konusunda hassas bir bitkidir. Aşırı sulama, sarımsağın köklerinin çürümesine neden olabilir. Bu nedenle, sulama konusunda dikkatli olunmalıdır.

İşte sarımsağın sulanması için bazı ipuçları:

  • Sarımsağın toprağı kurumadan sulayın.
  • Sulama sırasında, toprağın derinliklerine kadar suyun ulaşmasını sağlayın.
  • Aşırı sulama yapmayın.
  • Hava koşullarına göre sulama sıklığını ayarlayın.
By |2023-09-04T16:18:15+00:00Haziran 11th, 2018|Sarımsak ne zaman dikilir|