Sarımsak Nisan da Gübreleme

Sarımsak Nisan da Gübreleme

Taşköprü sarımsağı şubatta 2 lik ten sonra mayıs ayında gübre atılması gerekir gübreleme çok önemlidir gübrelemede sarımsağın her bir yerine gelmesine özenle dikkat edilir gübreleme bilgi sahibi olması gerekir.

Taşköprü Kastamonu Sarımsağı Nisan Ayında Daha Verimli Olması İçin Gübre Atılır.

Bir insanın körü körüne gübreleme Kastamonu Taşköprü sarımsağı zarar verebilir Bu sebepten dolayı bu konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir Aksi takdirde etmiş olduğunuz mahsul çöpe gitmiş olabilir bu konuda detaylı bilgiyi Ziraat Odası başkanlığından veya Bulunmuş olduğunuz ilin kaymakamından bilgi alabilirsiniz Şubat’ta ekilen Taşköprü sarımsağı mayıs ayında gübre atılır.

gübre önemlidir hangi çeşit gübre yapacağınızı ve ne kadar miktar atacağınızı çok hesaplamanız gerekiyor gübre konusunda mutlaka bir bilen ile danışmanız gerekmektedir bunu genellikle yıllardır bizim gibi Kastamonu’da sarımsak erken insanlara danışarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

aşağıda belirtmiş olduğumuz telefon numarasından ulaşabilir bizimle iletişim kurabilir bu konuda size yardımcı olabiliriz yeni başlayan ve başlayacak olan arkadaşlar için faydalı bilgilerimiz kendilerine sunabiliriz.

Kastamonu Taşköprü sarımsağının bir diğer özelliği de aslında gübreyi sevmez ama aşırı derecede oturmadan dolayı sarımsağın daha verimli olabilmesi için otlardan peynirin temizlenmesi için mutlaka gübreleme gerekmektedir.

gübrelemeden sonra Kastamonu Taşköprü sarımsağı 1 ay bekledikten sonra tekrardan kutlanacaktır Çünkü almış olduğu belimden dolayı ciddi anlamda yabani ot tarlası arayacaktır Bu sebepten dolayı sarımsak tarladayken acilen çapalanması gerekir çapalama ya geciktirirsen iz Kastamonu Taşköprü sarımsağı tüm ve mineral ve vitaminleri ne almış olursunuz.

Sarımsak Daha Verimli Olması için dikimden 80 gün Sonra Gübreleme Yapılır

mutlaka çapalama işlemini önem gösterin çapalama işleminden sonra Temmuzun ilk haftasında Kastamonu Taşköprü sarımsağı tarladan çıkartılır Kastamonu Taşköprü sarımsağı toptan olarak satışları ve perakende olarak satışımız vardır bizimle iletişim kurarak işletmeniz Dere ve fabrikamıza toptan olarak sarımsak satışımız yapılır.

Kastamonu Taşköprü sarımsağı, şubat ve mart aylarında ekilir. Sarımsak, ekimden sonra düzenli olarak gübrelenmelidir.

Sarımsak, ilkbahar aylarında çiçek açmaya başlar ve bu dönemde gübreleme yapılmalıdır. Çiçek açtıktan sonra, gübreleme ihtiyacı azalır. Ancak, bu dönemde de toprağın besin ihtiyacını karşılamak için gübreleme yapılabilir.

Sarımsak, hasat zamanına yakın, gübreleme yapılmamalıdır. Bu, başların kurumasını ve depolama kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Genel olarak, sarımsak, yılda iki kez gübrelenir. İlk gübreleme, ekimden 2-3 hafta sonra yapılır. İkinci gübreleme ise, çiçek açtıktan sonra yapılır.

Sarımsak, gübrelenirken, toprağın derinliklerine kadar gübre verilmesine dikkat edilmelidir. Bu, toprağın besin maddelerini daha iyi almasını sağlar.

Sarımsak, gübrelenirken, aşağıdaki gübreler kullanılabilir:

  • Azotlu gübreler: Azot, sarımsağın büyümesi için gerekli olan bir besin maddesidir.
  • Fosforlu gübreler: Fosfor, sarımsağın kök gelişimi için gerekli olan bir besin maddesidir.
  • Potasyumlu gübreler: Potasyum, sarımsağın hastalıklara karşı direncini artıran bir besin maddesidir.

Sarımsak, gübrelenmeyen topraklarda, besin eksikliği nedeniyle, gelişim sorunları yaşayabilir. Bu sorunlar, sarımsağın verimini ve kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Kastamonu Taşköprü sarımsağı için, aşağıdaki gübreleme programı kullanılabilir:

İlk gübreleme

  • Gübre: Azotlu gübre (üre)
  • Doz: 20 kg/da
  • Uygulama zamanı: Ekimden 2-3 hafta sonra

İkinci gübreleme

  • Gübre: Azotlu gübre (üre) ve fosforlu gübre (triple süperfosfat)
  • Doz: 15 kg/da ve 10 kg/da
  • Uygulama zamanı: Çiçek açtıktan sonra
By |2023-09-04T16:20:21+00:00Nisan 18th, 2018|Sarımsak ne zaman dikilir|