?> Sarımsak Mayıs da 2. Çapalama – Kastamonu Sarımsak

Sarımsak Mayıs da 2. Çapalama

Sarımsak Mayıs da 2. Çapalama

Kastamonu Taşköprü sarımsağı Mart ayında ekilen sarımsak Nisan başlarında Filiz attıktan sonra zararlı otlardan temizlenmek üzere çapalanması gerekir.

Kastamonu Taşköprü Sarımsağı Dikimden 1 Ay sonra Mayıs Ottan Temizlemek İçin Çapalanır.

Kastamonu Taşköprü sarımsağının zararlı otlardan kurtardıktan sonra bir süre bekledikten sonra übreleme işlemi yapılır gübre ve işleminden sonra Mayıs gibi iki defa çapalanması gerekir birincisi Mart ayında İkincisi de Mayıs ayında yapılması gereken 2 defa çapalama işlemi vardır.

çapalama yine kadar sağlıklı yaparsanız sarımsaktan ciddi anlamda fazla verim alırsınız fazla biriken yabani otlardan dolayı sarımsak gelişimi zayıflar tüm enerjisini toprağın verimini yabancı Otlar sağlamaktadır bunun için sağlıklı bir çapalama ile sarımsağın daha verimli ve değerini kaybetmeden sağlıklı bir şekilde ürün alabilirsiniz.

Kastamonu Taşköprü sarımsağı bir diğer özelliği de Soğuk havalarda ekildiği için Haziran ayına kadar su ihtiyacı duymaz çapalama dan sonra gübreleme işleminden sonra gübre yiyen Toprak gücünü gübreden alır ve bu gübreden dolayı tarlayı iki defa ot basar bu yabani otlar Taşköprü sarımsağı gelişiminde olumsuz etki eder bu sebepten dolayı bu iki hususu aklınızdan çıkarmayın.

sıcakların artmasından dolayı derim kaybetmeye başlar toprağın durumuna göre Haziran ilk haftaları veya ortalarına doğru toprağın durumuna bakarak sulama işlemi yapılır sarımsak fazla suyu sevmez hakettiği kadar ne alır gerisini toprağa bırakırr.

her fazla zor sulama yaparsanız sarımsak küser sulamadan sonra 15-20 gün kadar kendi haline bırakılır ve sarımsak Temmuzun ilk haftasında hasat zamanı başlar sarımsak tarladan toplanır.

Mayısın İlk Haftasında Daha Verimli Olması için Ot Temizlemesi Gerekir.

ucuz ve uygun fiyatları Kastamonu’dan geçerken mutlaka Kastamonu Taşköprü’de sarımsak almayı unutmayın her yerde satılan sarımsak Kastamonu Taşköprü sarımsağı değildir.

By |2019-01-08T02:24:15+00:00Mayıs 5th, 2018|Sarımsak ne zaman dikilir|